גרסה‭ ‬עברית‭ ‬של‭ ‬כלִי‭ ‬להערכה‭ ‬של חומרת הדיכאון ‭ Quick Inventory of Depressive Symptomatology Self Report (QIDS-SR) ‏‬: [מדור כלי מדידה והערכה]

Translated title of the contribution: Outcome measures in Physical therapy: Quick Inventory of Depressive Symptomatology Self Report (QIDS-SR)

Research output: Contribution to journalArticlepeer-review

Abstract

המודל הביו-פסיכו-סוציאלי הוא הבסיס הטיפולי של הפיזיותרפיה. בהתאם, גורמים/מצבים פסיכולוגיים נתפסים כמשפיעים באופן משמעותי על בריאות האדם, הן בהיבט של התפתחות מצבי חולי והן בהיבט הטיפולי במצבים אלו איננו מתיימרים להיות פסיכולוגיים. עם זאת, קיימת חשיבות רבה בכך שכפיזיותרפיסטים נכיר שאלוני סקירה שבוחנים את מצבו הפסיכולוגי של הפרט. יודגש כי השימוש בכלי זה צריך להיעשות בהתאם לאמות המידה של כל אחד מכלי המדידה שבהם משתמשים לבדיקת תפקוד המטופל. במילים אחרות, כלי המדידה צריך לעמוד בקריטריונים בסיסיים של מהימנות ותקֵפות. שימושיות הכלי תוערך מן הבחינות האלה: היותו קל ונוח לשימוש, מספק תוצאות במהירות ומכיל הסברים ברורים על משמעות התוצאות. כמו כן, חשוב שהכלי יספק גם ציוני חתך שעל פיהם אפשר לקבוע מתי יש להפנות את המטופל לייעוץ פסיכולוגי מקצועי. ברצוננו להציג כאן את שאלון ה- Quick Inventory of Depressive Symptomatology Self Report (QIDS-SR) ככלי לאבחון ראשוני של תסמיני דיכאון ולזיהוי רמת חומרתם, אשר עומד בקריטריונים שהוצגו לעיל. (מתוך המאמר)
Translated title of the contributionOutcome measures in Physical therapy: Quick Inventory of Depressive Symptomatology Self Report (QIDS-SR)
Original languageHebrew
Pages (from-to)61-63
Number of pages3
Journalכתב-עת לפיזיותרפיה
Volume22
Issue number2
StatePublished - 2020

IHP Publications

  • ihp
  • Depression, Mental
  • Physical therapists
  • Psychological tests
  • Questionnaires

Cite this