מדדים למדע, לטכנולוגיה ולחדשנות בישראל: תשתית נתונים השוואתית

Translated title of the contribution: Indicators for Science and Technology in Israel: An International Comparison

דפנה גץ, דן פלד, ציפי בוכניק, איליה זטקובצקי, יאיר אבן-זוהר

Research output: Book/ReportReportpeer-review

Abstract

חוסנה של מדינת ישראל נשען במידה רבה על ידע מדעי-הנדסי ומצוינות טכנולוגית. הישגיה של המדינה בתחומים אלה, ובמיוחד בתעשיית ההיי-טק, נתמכו במידה רבה במדיניות ממשלתית מוכוונת במשך 40 השנים האחרונות, שעודדה יצירה מדעית-טכנולוגית וטיפחה יצירת הון אנושי כתשתית הכרחית לפעילות זו. הידע המדעי-טכנולוגי שנוצר ושופר בישראל תורגם למגוון טכנולוגיות בעלות פוטנציאל כלכלי, שפותחו ויושמו בעזרת כוח אדם מיומן ומנגנוני מימון וקרנות הון-סיכון שגם בהקמתם היה למדיניות הממשלתית תרומה מהותית.
מוסד נאמן שמח להציג את הפרסום השלישי בסדרה "מדדים למדע, לטכנולוגיה ולחדשנות בישראל: תשתית נתונים השוואתית". דוח זה יוצא לאור בשיתוף עם המועצה הלאומית למחקר ופיתוח והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
פרסום זה מכיל מדדי מפתח רבים, בנושאי תשומות ותפוקות במדע, טכנולוגיה וחדשנות, עבור ישראל לתקופות של עשור ומעלה וגם בהשוואות בינלאומיות וכן מדדים רבים אחרים שעוזרים לראות את התמונה הכוללת שהיא תוצאה של מדיניות הממשלה, של מוסדות ההשכלה הגבוהה ושל המגזר העסקי והשפעת מדיניות זו על כלל המשק.
הדו"ח נועד לשמש כבסיס להשוואה בינלאומית ולניתוח מצבה של ישראל במדדים השונים וכן לספק מידע למעצבי מדיניות ואחרים המתמודדים עם נושאי מדיניות בתחומים אלה. אחת המטרות העיקריות של מדיניות המדע והטכנולוגיה הישראלית היא לקדם מערכת מו"פ מאוזנת ולהבטיח כי המו"פ המכוון והחדשנות פועלים בצורה התורמת לחברה ולמשק. אנו צופים שפרסום זה יספק תובנות מועילות שתהיה להם השלכה על המדיניות הלאומית והבינלאומית ותתרום ללימוד ולהבנת המצב הנוכחי הישראלי בהקשר של מדע, טכנולוגיה וחדשנות.
Translated title of the contributionIndicators for Science and Technology in Israel: An International Comparison
Original languageHebrew
Publisherמוסד שמואל נאמן למחקר מתקדם במדע וטכנולוגיה
Number of pages193
Volume3
StatePublished - 2011

Fingerprint

Dive into the research topics of 'Indicators for Science and Technology in Israel: An International Comparison'. Together they form a unique fingerprint.

Cite this